PRVÉ DETI A SENIORI BUDÚ TESTOVANÍ NOVÝM TYPOM ANTIGÉNOVÉHO TESTU

Občianske združenie Nemocnica deťom, vďaka daru od Siemens Healthineers rozdá 20 tisíc antigénových testov nového typu, ktorých odber sa vykonáva len z prednej časti nosa, nie z nosohltana.

Testami CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Test sa tak budú môcť otestovať prvé deti a seniori z celého Slovenska. Keďže na odber postačuje len výter z prednej časti nosa, nie z nosohltanu, ako pri ostatných antigénových testoch, odbúrava sa tak veľký stres, ktorý majú najmä deti.

„Sme nesmierne vďační spoločnosti Siemens Healthineers, pretože práve v tejto situácii je dôležité, aby deti pri návrate do škôl, mali čo najmenej stresujúci príchod. Rovnako aj seniorom, ktorých bezpečnosť by mala byť pre nás všetkých prioritou, ponúkneme komfortnejší odber vzorky.Testy sú už úspešne nasadené vo viacerých európskych krajinách a my sme veľmi radi, že prvé testy môžeme darovať,” poďakovala za dar predsedníčka združenia Nemocnica deťom Zuzana Čižmáriková.

Spomínané antigénové testy majú 100 % špecificitu a dosahujú senzitivitu 97,25 %. Ich  veľkou výhodou je, že pre vykonanie testu postačuje len výter z prednej časti nosa, nie z nosohltanu, ako pri ostatných antigénových testoch. Rovnako test je citlivý aj na možné mutácie vírusu COVID-19 a to britský, brazílsky a aj  juhoafrický variant.  

„V rámci aktivít spoločenskej zodpovednosti sa Siemens Healthineers Slovensko snaží aktívne zapájať do podpory projektov, ktoré prispievajú k ochrane zdravia. Sme radi, že môžeme darom najpresnejších antigénových testov dostupných na trhu, CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Test, podporiť testovanie citlivých a ohrozených skupín obyvateľov. Vývoj vakcíny a proces očkovania obyvateľstva sú určujúcimi faktormi pre návrat do bežného spôsobu fungovania. Dovtedy je dôležitá prevencia a ochrana zdravia, ku ktorej prispieva aj naša spoločnosť prostredníctvom daru antigénových testov občianskemu združeniu Nemocnica deťom “, uzatvára Ing. Vladimír Šolík, výkonný riaditeľ Siemens Healthineers Slovensko.

 Tisíce testov združenie prerozdelí prostredníctvom Bratislavského samosprávneho kraja a budú dodané aj pre 21 základných škôl Hornej Oravy, kde ich rozdá Oravský záchranný systém - Orava Rescue System. Testy rovnako pomôžu aj deťom s ťažkým zdravotným postihnutím v rehabilitačnom centre  - ADELI v Piešťanoch.


Aktuality / PRVÉ DETI A SENIORI BUDÚ TESTOVANÍ NOVÝM TYPOM ANTIGÉNOVÉHO TESTU - foto
Aktuality / PRVÉ DETI A SENIORI BUDÚ TESTOVANÍ NOVÝM TYPOM ANTIGÉNOVÉHO TESTU - foto
Aktuality / PRVÉ DETI A SENIORI BUDÚ TESTOVANÍ NOVÝM TYPOM ANTIGÉNOVÉHO TESTU - foto

Zoznam aktivít: